Poprzedni temat «» Następny temat
Co brać ?!
Autor Wiadomość
sebek369 
szeregowy

Wysłany: 2011-03-01, 21:12   Co brać ?!

Witam wszystkich. Dzisiaj się zalogowałem na tym forum. ;p Prosiłbym o radę . Czy lepiej kupić MoH 2010, czy może Call of Duty Black Ops.? Proszę o radę i najlepiej dlaczego. Będę znał plusy i minusy. Z góry dziękuję . :P :mrgreen:

Moonstorm 
starszy szeregowy

Wysłany: 2011-03-01, 22:04   

Zależy, czego szukasz.

Plusy MoH-a:
- interesująca kampania;
- bardzo dobra muzyka;
- przyzwoita grafika (ośmielę się stwierdzić, że lepsza niż w Black Ops);
- klimatyczny multiplayer (tylko trzy klasy postaci, max. 15 poziom, praktycznie brak customizacji postaci, niewiele broni do wyboru i niewiele możliwości jej modyfikacji - paradoksalnie dla mnie to plus; w multi się gra, nie wygląda :P ) .

Minusy:

- nienajlepsza AI;
- skrypty, dające się miejscami we znaki (chcę przejść w cieniu dokoła dziedzińca - nie da się, bo mnie zauważy strażnik; przechodzę środkiem w pełnym świetle i jest ok, bo tędy miałem przejść...);
- kampania dla SP jest po prostu krótka... Do tego łatwa;
- praktycznie brak wsparcia ze strony EA; bardzo małe prawdopodobieństwo, że wyjdzie nowy patch bądź map pack;
- niewiele trybów gry w multi(choć są zrobione interesująco, zwłaszcza misje bojowe);
- dużo rzeczy do poprawy (choćby błędy na mapach), które już poprawione raczej nie będą;
- mała scena graczy;
- słabe zabezpieczenie antycheatowe.

Ja kupiłem i nie żałuję, ale gram w to od premiery :) Nawet, jeśli EA wyłączyłoby jutro serwery, ja się już zdążyłem nagrać; nie znudziło mi się jeszcze, lecz szat bym pewnie z tego powodu zbytnio nie rozdzierał.

Black Ops, no...
Tutaj tylko na temat SP. Może multi ratowałoby dla Ciebie sprawę, nie wiem. W każdym razie jeśli idzie o tryb dla pojedynczego gracza, to...
Słabo. Po prostu słabo. Sprawa jest o tyle zabawna, że lubię książki sensacyjne dziejące się w okresie zimnej wojny, lubię podwójnych agentów, tajne misje, okres wojny w Wietnamie - zdawałoby się, że Black Ops to spełnienie moich marzeń.
Niestety nie. Twórcy zgubili jedną, małą rzecz: klimat. W najnowszego CoD-a gra się beznamiętnie, bez większych refleksji. Do tego zapomniano, że cały ten okres (lata sześćdziesiąte) jest bardzo ciekawy - o ile gracz będzie miał czas i szansę przystanąć, rozejrzeć się... A nie gnać ciągle przed siebie. Dzięki naciskowi na widowiskowość CoD nie jest paradoksalnie tym, czym miał być... Jest tylko kolejnym FPS-em do zaliczenia.

Graficznie nawet w wysokich ustawieniach nie jest niczym specjalnym. Stary engine daje o sobie znać. Jedynie misje wietnamskie urzekają wykonaniem. To jednak za mało. I pomyśleć, że to Medal of Honor został zjechany za słabą grafikę, heh...

Muzyka? Jest. Tyle da się powiedzieć. Nie zapadł mi w ucho ani jeden temat - a to źle. Sountrack ze Starcrafta czy MoH-a właśnie często przesłuchuję, tutaj... nie bardzo mam co.

Błędy? Są. Oj są... Przypominam: akcja toczy się do roku 1968-mego, tymczasem spotykamy na swojej drodze w ilościach stadnych takie cuda jak strzelby SPAS 12 i KS 23, śmigłowce Mi 24, snajperkę PSG-1... Zainteresowanym polecam sprawdzenie, kiedy wymienione uzbrojenie weszło do użytku. No ale to CoD, widowiskowość przede wszystkim. Jeśli ktoś nie interesuje się bronią jako taką, tylko po prostu jej używa - pewnie nawet nie zauważy niezgodności.

Rozbawiła mnie też do łez sytuacja, gdy stanąłem obok wnęki w ścianie (misja na kosmodromie). Zajrzałem do niej - pusto. Wydarzenia w grze zainicjowały start skryptu, wymagającego użycia wyrzutni rakietowej. Rzeczona wyrzutnia zmaterializowała się na moich oczach we wspomnianej wnęce. Star Trek czy co? A wystarczyło umieścić wyrzutnię i uczynić ją nieużywalną do momentu startu skryptu.

No właśnie, skrypty... Ich istnienie zbyt często rzuca się w oczy. Duży minus.
Zastanawiam się, co zaliczyć grze na plus... I mam z tym problem. No dobra, postać Woodsa. On się twórcom akurat udał.

Powtórzę jednak: to zarzuty dotyczące trybu single. Jeśli chodzi o multi to przypuszczam, iż Black Ops przeżyje niestety Medala. A czy jest warty zachodu - niech może opisze ktoś, kto grywa i ma w miarę trzeźwą ocenę :)

KondzikS 
Moderator

Wysłany: 2011-03-01, 22:41   

Szukasz gry do przejścia kampanii i pogrania na publicu czy chcesz grać klanowo?

tigerhc2
szeregowy

Wysłany: 2011-03-02, 11:08   

kup MoH szybko się przechodzi kampanię a później zobaczysz Ci się multi spodoba jak nie to sprzedajesz i kupujesz CoD BO i to samo. Ja osobiście posiadam obie i mogę powiedzieć jedno:

klimat lepszy w Mohu

sterowanie i grafika w BO

ale de gustibus non est disputandum

sebek369 
szeregowy

Wysłany: 2011-03-02, 14:02   

Tzn, jak się zaangażuję w Multi w MoH-u, to dołączę pewnie gdzieś. Ale ogólnie nie mam w co grać, a najlepiej przez sieć. BC2 już się znudziło szybciej, niż przypuszczałem, a MW2 coraz więcej Cheaterów. Więc ogólnie szukam dobrej gry FPS, w którą pogram przez sieć, jak najdłużej. I jakoś nie przepadam za kosmicznymi grami typu Mass Effect ( podoba mi się, ale nie przez neta ). Dlatego niech to będzie gra rzeczywista i pokazująca realną wojnę. Klimacik w BO jest extra, jak i w MoH-u. Jeszcze przemyślę. Ale czekam jeszcze na inne rady. Dziękuję za ujawnienie plusów i minusów.

kewin
starszy kapral

Wysłany: 2011-03-02, 15:01   

Powiem jedno Medal Of Honor ma parę minusów ,które zostały już wymienione wcześniej. Ale nie żałuję zakupu i polecam grę. Grałem w BO i powiem jedno singlepleyer nawet fajny ale nie taki jak w Medal of Honor. Co najgorsze jest w BO i dla tego nie kupiłem tej gry to lagi,które uniemożliwiają grę.

KondzikS 
Moderator

Wysłany: 2011-03-02, 15:12   

CoD'a Ci nie polecam, bo jest shit'owaty, MoH jest dobry, aczkolwiek ludzi nawet na publicach już co raz mniej, jeśli już miałbyś kupować to sam klucz na Allegro żeby nie przepłacać (45zł), ale i tak najlepiej polecałbym Ci poczekać na coś nowego. Niedługo trzeba czekać na dobrze zapowiadający się Homefront, premiera w Polsce 18 marca (ale może będzie już 15, tak jak to było z MoH'em), koszt to 99zł za pudełko, klucz 10zł tańszy w tej chwili. Do poczytania TUTAJ. A tu małe info czemu gra sieciowa jak i e-sport może się udać:
Cytat:
- serwery dedykowane
- spectator
- demka
- modtoolsy
- opcja LAN
- max, 32 graczy na serwerze, ale ta liczba może się zwiększyć
- wsparcie klanów
- platforma steam
- valve anticheat
- zaawansowane statystyki

A tu jeszcze trailer z MultiPlayer'a:
http://www.youtube.com/watch?v=56hvLvk48mM

sebek369 
szeregowy

Wysłany: 2011-03-02, 16:01   

Okej, dzięki za info.. Ogólnie chyba będzie lepiej jak poczekam na coś nowego. ;d

Odpowiedz do tematu