Poprzedni temat «» Następny temat
Fikcja historyczna - good or bad ?

Czy fikcja historyczna odpowiada ci w Medal of Honor?
Tak, jest bez znaczenia.
44%
 44%  [ 8 ]
Nie, seria powinna sie trzymac jak najblizej historii
55%
 55%  [ 10 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
ChemicalRider 
ganerał armii

Wysłany: 2009-03-22, 23:06   Fikcja historyczna - good or bad ?

W European Assault mamy jedna kampanie w Tunezji. Bardzo fajne misje, klimatowe i ogólnie.. idealne wręcz.. JEDNAK, są to fikcyjne misje. Dlaczego?

Pierwsza misja w Tunezji to... przebicie się przez front i dotarcie do bazy i wysadzenie kilka.. Tygrysów Krolewskich (Tiger King). Prolog zapowiadający misje mówi ze jest to poligon gdzie testują te czołgi zdała od wojny. Co jest fikcją, Tygrysy weszły do armii Niemieckiej pod sam koniec wojny, juz dawno po operacji Torch czy ogólnie mówiąc – dawno po przesadzonej porażce III Rzeszy i Włoch w Afryce.

Drugie znamiona fikcji to druga misja w Tunezji gdzie mieści się poligon V2. Kolejna bzdura. Bzdurą nie jest że w Polsce, koło Mielca (moja mieścina) w Bliźnie był poligon V2 i wystrzeliwano stąd pod koniec wojny V2 w kierunku Lublin/Kielce. Ale o tym już nie da się gry zrobić ul!

Rakiety V2 pojawiają się też w pierwszej misji – St. Nazire (Francja).

Do tego dochodzi ostatnia kluczowa misja Virus House – brudna bomba w Ardenach.. kolejna fantazja..

Z jednej strony European Assault otrzymał wysokie noty od stron o grach czy gazet, gra jest fajna, misje są fajnie zrobione i jest fajny klimat. Do tego dochodzą super animacje wprowadzające. Jednak.. czy fikcja historyczna nam nie przeszkadza?

JacekPL 
starszy sierżant sztabowy

Wysłany: 2009-03-22, 23:46   

Jak ktos sie nie zna na historii badz nie loicza sie dla niego takie rzeczy tylko gra, to zaden probllem. Jednak dla mnie takie rzeczy to przesada, a pozatym brudna bomba, jesli dobrze pamietam z PO, rozrzuca material promieniotworczy, co wychodzi zupelnie poza ramy czasowe 2WŚ xD (moze nie zupelnie Hiroszima i Nagasaki).

Nick 
pułkownik

Wysłany: 2009-03-23, 17:00   

Mi to nie przeszkadza, o ile jest to wymagane dla fabuły, i trzyma się kupy. Np. Khaled Al-Asad czy Imran Zachajew w CoD 4 to fikcyjne postacie, fabuła fikcyjna, a jednak mamy realistyczne broń, uzbrojenie itd.

KjUb 
starszy szeregowy

Wysłany: 2009-03-23, 20:07   

fikcja jest np. to ze idzie sobie taki Jimmy Patterson lub Mike Powell i sam zmniejsza populacje narodu niemieckiego o pare setek ;) a co do historii, to tlo drugiej wojny jest najlepszym tematem do tworzenia dalszych czesci, malo bylo misji lub akcji na tej wojnie, mimo to nawet w takie zmyslone misje gra sie przyjemnie :) wiec niech wrzucaja wszystkiego po trochu, podklad prawdziwy + troche bajerow :P
btw ta ostatnia misja w MOH EA ojj bylo z nia troche zabawy :/

ChemicalRider 
ganerał armii

Wysłany: 2009-03-23, 20:16   

KjUb, Ty napisałeś o realizmie gry.. zgadza się, jest to fikcja.. ale mi bardziej chodzi w tym temacie o fikcje wydarzeń historycznych, podałem jasne przykłady..

KjUb 
starszy szeregowy

Wysłany: 2009-03-23, 20:39   

no tak moze troche zjechalem z prawdy historycznej na realizm gry ale mimo to uwazam, ze jak troche nawymyslaja, to nie wyjdzie az tak zle... np. walki w Ardenach, temat rzeka, troche histori (kryptonim akcji), jakas ofensywa lub defensywa (bo tego bylo sporo), zdobywanie bunkrow i takie tam (tak mam na mysli misje z MOH EA ale Ardeny ze Spearhead'a tez byly pomyslowe) i nowa misja/kampania jak znalazl :)

Harzef
plutonowy

Wysłany: 2009-03-27, 14:50   

Bardzo przeszkadza mi olewanie historii. Bądźmy szczerzy, II wojna światowa to nie są jakieś zamieszki brodatych robotników na Uralu, które stłumili dajmy na to komuniści i nie da się o tym znaleźć źródła. Kupcie jakąś książkę, jakąś gazetkę, albo przynajmniej odpalcie Wikipedię - i wtedy to będzie może nie magisterka z historii - bo tego nigdy od gier nie wymagałem, bo tylko debil się z nich uczy - ale będzie się to wszystko trzymało kupy i miało sens! Ja już tak mam, się po prostu bardzo historią interesuję i banalne błędy - bo takie właśnie one są - doprowadzają mnie do białej gorączki. Po prostu źle mi się gra, jak widzę, że to wszystko, to czysta bzdura. Porównam teraz do PA - tam trudno znaleźć jakiś błąd, gra była robiona starannie i ze źródłem w ręku. Dlatego gra się przyjemnie i spokojnie. Tak więc podstawowej zgodności historycznej od gier wymagam, ale w EA... To jest jedyna gra, w której mi to aż tak bardzo nie przeszkadzało :>

Andrzej 56789
szeregowy

Wysłany: 2009-06-16, 21:44   

Kupiłem omyłkowo grę Medal of Honor Wojna w Europie PlayStation 2, czy jest możliwość uruchomienia jej na komputerze.

Pisar 
szeregowy

Wysłany: 2009-06-17, 04:47   

Jak już chcesz grać w gierke z PS2 na kompie to potrzebny ci jest emulator.

A w ogóle jak czytałem, żeby uruchomić na kompie gre z PS2 trzeba mięc dobry komputer.

A i tak nie wiadomo czy sobie pograsz.

Może ktoś się tutaj bardziej na tym zna :)

Zawsze jeszcze możesz sprzedać gre :D

Bibson 
Mapping , Scripting

Wysłany: 2009-06-17, 10:05   

http://www.pcsx2.net/ emulator psx2 tylko że do uruchomienia potrzebujesz biosu konsoli a udostępnianie go jest nielegalne :)

Edwin 
szeregowy

Wysłany: 2009-07-01, 10:01   

Mnie osobiscie posiadaczowi PS2 fikcja w MOH:EA nie przeskadza. Nawet ta fikcja dodaje smaczku grze.

Odpowiedz do tematu