Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze wrażenia z gry oraz ocena.
Autor Wiadomość
Hom3Less
szeregowy

Wysłany: 2010-10-13, 20:38   Wasze wrażenia z gry oraz ocena.

Siemano, jak wiecie co niektórzy otrzymali już MoH'a 2010™ Tier 1 Edition, jakie są wrażenia z gry, z trybu jednoosobowego i wieloosobowego, co powinno być waszym zdaniem poprawione a co całkowicie psuje rozgrywkę a także czego wam zabrakło?
Tak więc ja zacznę.

Plusy:
+Grafika - bardzo mi się podoba, lecz mam małe zastrzeżenia
+Filmy - wszystkie filmy z przed misji jakie są, zachęcają (mnie) do dalszej gry
+System walki - połączenie Cod'a i BF'a, to mi się bardzo podoba
+Misje - jakoż że przeszedłem już całą grę mam ochotę dalej w nią grać.
i może coś jeszcze, dopiszę później.

Minusy:
-Strasznie dużo błędów graficznych i nie tylko - nie zwracam na to szczególnie uwagi, chcę tylko czerpać przyjemność z gry
-W MP nie znajduje mi serwerów - w sumie nie zwracam na to uwagi iż mogę grać w trybie MP
-Interfejs - nie potrzebnie zostaje on ukryty podczas gry
-Nie mogę przeskakiwać różnych przeszkód w taki sposób jak w Cod

Ale jak wiecie, są to dopiero pierwsze wersje tej gry, wyjdą patche poprawiające błędy więc nie ma co się zrażać że są duże luki graficzne i nie tylko. Grę oceniam na 8.5/10 bo to połączenie moich dwóch ulubionych gier.

@A oto mój MOH Tier 1 Ediotion:
MOH 1
MOH 2

Blancos
szeregowy

Wysłany: 2010-10-15, 15:54   

Jak na razie przeszedłem 2 czy tam 3 misje, ale po tym mogę trochę powiedzieć.
Zacznę od plusów, żeby nie było:

Dźwięki ( wystrzały, wybuchy etc. ) dobrze też są nagrane dialogi, nie chodzi mi tu o sam
tekst, ale o to że jak na przykład któryś z naszych oskryptowanych kolegów biegnie, to jak
coś do nas mówi ( zapewne żebym otworzył drzwi ) to słychać przyspieszony oddech, co
dodaje trochę realizmu.

Fabuła (pomysł), mimo że dopiero zaczynam grać, to podoba mi się sama lokalizacja
i takie ukazanie konfliktu.

Odrzut broni, w becie MP wszyscy narzekali, ale w pełnej mi się podoba, według mnie
jest nawet "realistycznie"

Czas trochę ponarzekać:

Zacznę od rzeczy przez którą przerwałem granie... Jazda quadem, fizyka jazdy chyba z Toy Story Racer. Rozumiem że goście EA Los Angeles też chcieli mieć w swojej produkcji jazdę pojazdem, ale mogli się chociaż przyłożyć.

To się teraz przerzucę na grafikę. Grając w Bete byłem mile zaskoczony, oczywiście nie mówię że jakoś bardzo mi się podobała, ale wyglądała nawet dobrze, lepiej niż nowych CoD'ach. Jednak gdy włączyłem pierwszy raz pełną wersje singla to musiałem jeszcze raz sprawdzić czy mam dobrze wszystko ustawione w detalach, niestety było dobrze. Grafika jak dla mnie jest sztuczna, słaba i tyle... Chociaż ubrania jednego żołnierza w cut scence ładnie się wygniatały. Wniosek jest taki że powinni zająć się innym tytułem czyt. The Sims : )

Lecimy dalej i zatrzymujemy się na naszych wirtualnych pomocników jak i wrogów, z mózgami ujaranych wiewiórek. Na przykład, przeciwnicy stoją sobie do nas bokiem i patrzą się przed siebie, zresztą z naszymi oddziałami jest to samo.
Wygląda to nawet gorzej niż w MW2. Małe rozczarowanie...

Czas powiedzieć trochę o liniowości, wygląda to tak samo jak w MW2, idziesz przed siebie, tam gdzie Ci każą zaprojektowane tereny, wymyślone przez gości którzy chodzą z kibla do kuchni i wracają przed monitor.

I chyba ostatnie, nie przeszedłem zbyt dużo, ale stwierdziłem że to jest gra o otwieraniu drzwi, praktycznie co chwilę są sztuczne akcje z drzwiami, to nudzi...

Wniosek jak na razie taki, że zawiodłem się nad nowym MoH, oczekiwałem czegoś lepszego, może się jeszcze doczekam, jeszcze sporo (mam nadzieje) gry przede mną.
Na razie bez ogólniej oceny, przejdę to ocenie.

Hom3Less napisał/a:
-Interfejs - nie potrzebnie zostaje on ukryty podczas gry
Według mnie to jest akurat duży plus. Ale to tylko moja opinia. : )

Nick 
pułkownik

Wysłany: 2010-10-15, 18:38   

Właśnie przeszedłem SP w... 5 godzin (na średnim), z przerwami na obiad i WC...

Plusy:

+ Bardzo dobre dźwięki broni, eksplozji i otoczenia, ludzie podkładający głosy także odwalili kawał dobrej roboty, wszystko brzmi bardzo realistycznie.
+ Realistycznie wyglądające światło (słońce, reflektory i latarki)
+ Ciekawe lokacje
+ Różne warianty broni - AK47 występuje w wielu odmianach i modyfikacjach.
+ Całkiem realistyczny odrzut, w przeciwieństwie do DICE, Danger Close naprawdę się przyłożyła.

Minusy:

- Niedopracowana grafika, gdzieniegdzie pojawiają się prześwity, poszarpane krawędzie i... brushe z teksturami żywopłotu rodem z Allied Assault... Większość eksplozji także jest zrobiona na odwal, oprócz wybuchu tej bomby: http://screenshot.xfire.com/s/105473306-4.jpg , który jest wykonany znakomicie :)
- Czasem źle dopasowane dialogi, np. idziemy spokojnie przez jaskinie a tu sierżant nagle drze japę jakby go zarzynali;
- Niektóre misje nudnawe (szczególnie pierwsza)

Ogólnie, to gra bardzo fajnie pokazuje współpracę i wzajemne uzupełnianie się jednostek powietrznych, piechoty oraz sił specjalnych (choćby filmik po misji z AH64, kiedy to snajper ratuje helikoptery przed ZPU-23), więc panom z DC wyszła całkiem ciekawa i przyjemna gra wojenna.

PS: zauważył ktoś, że Danger Close pożyczyło sobie modele z MoH: Airborne? ;>

Py$!eK 
szeregowy

Wysłany: 2010-10-16, 13:15   

To ja powiem tak.

Kupiłem to wczoraj, wrażanie dość niezłe. :)

Nie grałem na singlu ale grałem na multi i całkiem ciekawe.

Nawet zdążyłem znaleźć błąd, gdy leciałem nie znam nazwy mapy, pociskiem AGM Predator, wysadziłem kolesia i następnie pokazał mi się widok spod mapy. :/ Nie mogłem się ruszać itd. A jakby moje ciało zostało tam gdzie stało. A jak już mnie ktoś zabił, było wszystko gites.

Nick 
pułkownik

Wysłany: 2010-10-16, 15:00   

Py$!eK napisał/a:
Nawet zdążyłem znaleźć błąd, gdy leciałem nie znam nazwy mapy, pociskiem AGM Predator, wysadziłem kolesia i następnie pokazał mi się widok spod mapy. :/ Nie mogłem się ruszać itd. A jakby moje ciało zostało tam gdzie stało. A jak już mnie ktoś zabił, było wszystko gites.

u mnie to samo bylo w becie

Blancos
szeregowy

Wysłany: 2010-10-17, 10:14   

Uff nareszcie przeszedłem tę "grę" i co jestem jeszcze bardziej rozczarowany niż po pierwszych misjach. Co prawda nie było już tylu "akcji" z drzwiami, chociaż w ostatniej misji http://screenshot.xfire.com/s/105567428-4.jpg, ale mniejsza z tym.
Wrócę jeszcze do grafiki, z każdą kolejną misją wyglądała coraz gorzej, słaba roźdźielczość tekstur i w ogóle wszystko wygląda jakoś tak sztucznie. Jedynie gdzie grafika może się podobać to cut scenki, z których składa się połowa gry, gdzie nie mamy kompletnie wpływu na akcje, to już bardziej przypomina film, niż grę. W samym gameplayu też nie mamy zbyt dużo do powiedzenia, idziemy tam gdzie nam każą, lub na przykład nie możemy przejść przez przeszkodę dopóki nasi kompani tego nie zrobią, wszędzie pełno nie widzialnych ścian.
Misje i samo ich przechodzenie jest nudne i przewidywalne, dochodzisz do punktu kontrolnego, wybiega 20 przeciwników, zabijasz ich i biegniesz dalej po lini.
Najbardziej jednak rozbawiła mnie misja sniperem, gdzie z odległości ~1km strzelamy do wrogów. A chodzi mi o to że jeśli trafimy ich np w głowę to słyszymy jak ich głowa eksploduję, ciekawe...
Kolejna rzecz to przydomki naszych współtowarzyszy, VooDoo, Królik, Klecha, Matka, D. bez przesady... Tak wiem, w CoD jest Mydło.
Samo zakończenie też nie jest zbyt ciekawe, Króliczek sobie krwawi, heli nie przylatuje, ahh ta dramaturgia.

Podsumowująć, nowe Medal of Honor to największe rozczarowanie jakiego w tym roku doznałem, nie zawiodłem się tak nawet na nowym PES.
Moja ocena ogólna Single playera to 4/10.

mike 
szeregowy

Wysłany: 2010-10-17, 21:02   

Moim zdaniem gra ma plus: fabuła, grafika, dźwięk. Minusy: dla mnie w SP gra jest krótka (wogóle się nie nagrałem, siadłem pyk pyk pyk i już po grze).

Wyczekiwałem tą gra parę miesięcy i trochę się zawiodłem na 2010 rok liczyłem na coś więcej, wieksza swoboda i trudniejsze misje, planowanie akcji odbijania więźniów...!

To chyba na tyle, liczę ze spotkamy się w MP pozdrawiam

Ojayebie
szeregowy

Wysłany: 2010-10-19, 21:29   

Nie żałuję, że kupiłem. Filmiki są jednymi z lepszych które widziałem w grach komputerowych. Kamera z oczu pozwalała mi się wczuć dużo lepiej niż z innej perspektywy i poczuć się jakbyśmy tam naprawdę byli, efekty świetlne (dziurawienie śmigłowca) są genialne a końcówka gry to naprawdę arcydzieło.
Podobało mi się też wiele mini scenek, np wciąganie na skałę, nokaut z kolby, postrzał podczas wyrywania drzwi do jaskini itd. Więcej tego w grach! Jak już wspomniałem, końcówka nakładająca się na utwór Linkin Park - The Catalyst (chyba jedyny fajny z nowej płyty LP) wprowadziła mnie w dziwny nastrój jaki czasami miewam po skończeniu dobrej książki (taka niby zaduma) :>

Co do Multi. Jest okej, recoil nie jest wcale taki zły, trochę denerwuje wyprana grafika ale da się grać. Mam nadzieję, że szybko mi się nie znudzi.

Jeżeli ktoś ten cały bełkot przeczytał to dzięki :P

Agwen 
szeregowy

Wysłany: 2010-10-20, 11:14   

Wszystko po prostu bajeczne, ale te skrypty to jakiś nie dojada chyba pisał przecież ja co misje murze zaczynać od nowa bo jakiś nie che się wgrać . . . a w pierwszej misji dnia drugiego to już nie wspomnę bo tam co chwile coś było nie tak . . .
Widać że Amatorzy robili singl-playera

grzesiek2286
szeregowy

Wysłany: 2010-10-20, 17:33   

witam. przeszedlem MOH-a a niecale 4godziny ciaglej gry na najtrudniejszym poziomie takze jak dla mnie gra o wiele za krotka czlowiek dopiero zaczyna sie wciagac a tu koniec!!! tak jak wszyscy zauwazyli grafika bardzo kiepska mnóstwo błedów choćby w misji na cmetarzysku samolotow gdzie w hangarze za drzwiami w ogole nie bylo podlogi i reszty musialem zaczynac misje od nowa tak samo z drzwiami ktore sa otwarte ale nie mozna przez nie przejsc( misja na quadach) pozatym gra jest bajecznie prosta nie mialem zadnych problemow na najtrudniejszym poziomie! i jak dla mnie gra za czesto przerywana jest filmikami np jak zeslizguje sie w doł po sniegu! Po co??? wydalem na gre 200zł i pogralem pare godzin jak dla mnie za mało! jednak Call Of call of duty 4 modern warfare rządzi!

Lygi
szeregowy

Wysłany: 2010-10-26, 09:17   Taka sobie kopia call od duty

Witam

Ta gra była zapowiadana jako pogromca Call of Duty, ale jedyne co moge o niej powiedzeć po zagraniu w nią że im wyszła gra tylko podobna do CoD, ale napewno nie jest lepsza od CoD.

Taka sobie podróba.

Starali się jak mogli zrobić cos równi dobrego jak CoD niestety ale nie dali rady. Czasami po prostu miałem wrażenie że niektóre motywy po prostu zerżneli z CoD i nie miałbym nic pzeciwko temu gdyby zrobili to lepiej ale .... Opócz tego to dobra gra.

Olson 
starszy szeregowy

Wysłany: 2010-10-26, 10:43   

Nie starali się zrobić czegoś równie dobrego jak CoD tylko mix pomiędzy BC2 a MW2. EA samo przyznało, że MoH nie pobije CoD'a w tym roku. Przecież oni dopiero zaczynają, chyba nie myślałeś, że po 3 latach nieobecności wyjdzie gra i nagle pobije CoD'a?

rlistek 
Administrator

Wysłany: 2010-10-26, 16:21   

Olson napisał/a:
Przecież oni dopiero zaczynają, chyba nie myślałeś, że po 3 latach nieobecności wyjdzie gra i nagle pobije CoD'a?

Starcraft 2 wyszedł po 12 latach i pobił chyba wszystkie RTSy od czasu części pierwszej.

Poza tym to było oczywiste, że MoH nie przebije CoDa, bo obecnie to sam napis CoD na pudełku to +10mln do sprzedanych egzemplarzy.

Lygi
szeregowy

Wysłany: 2010-10-26, 17:36   :)

No cóż nie spodziewałem się ze pobija CoD. wiedzałem że nie dadza rady ale pamietam ze buńczucznie tak reklamowali ta grę. no i jak zawsze w wielu przypadkach przy wielu grach zapowiedzi okazały sie mocno na wyrost (rekordzista dla mnie w niespełnionych obietnicach jest Flashpoint 2) i o to mam żal - po co sie było tak przechwalac ?

ChemicalRider 
ganerał armii

Wysłany: 2010-10-26, 18:32   

rlistek napisał/a:
Olson napisał/a:
Przecież oni dopiero zaczynają, chyba nie myślałeś, że po 3 latach nieobecności wyjdzie gra i nagle pobije CoD'a?

Starcraft 2 wyszedł po 12 latach i pobił chyba wszystkie RTSy od czasu części pierwszej.

Poza tym to było oczywiste, że MoH nie przebije CoDa, bo obecnie to sam napis CoD na pudełku to +10mln do sprzedanych egzemplarzy.

Jejku, jakie porównanie.. gdzie MoH a gdzie SC2. StarCraft 2 jest klasą samą dla siebie i jest tak oczywiste, że pobije wszystkie RTSy jak to że na końcu tego zdania dam kropkę. Wywlekanie w kontekście MoH jakiś gier-legend jest na prawdę nielogiczne.

Odpowiedz do tematu